• fazıl say

  türkiye'nin gururu olmayı sürdüren günümüz yüzyılının en iyi klasik müzik yorumcularından.

 • muhtemelen eskiden yaşasa ve avusturyalı olsa şimdiye adını mozart ile eş değer duyacak olduğumuz, saygı görmeyi hak eden büyük türk piyano sanatçısı ve bestecisi

 • bir kesim tarafından bir türlü kabul edilmeyen asıl kimliği sanatçı olan ama sanatı hariç ve sanatından bağımsız eleştirilip pek sevilemeyen sanatçı. bu ülkenin çıkardığı en iyi piyanisttir belki de. bir çok bestesi ve yorumu vardır ki birisini çok severim o da 7 bölümden oluşan sayılar, ritmler, gamlar, enstrümanlarla birçok sembolik anlamı bezemiş olup her bölümünde istanbul'un ayrı bir yönünü anlatan duygulardan duygulara sürükleyen "istanbul senfonisi"dir. daha yeni suya yazılan kitabı da yayınlanmıştır.

 • türkiyenin ve dünyanın sayılı piyano virtüözlerinden biridir. lakin ülkemizde , politik duruşundan dolayı onu sevmeyen bir kitleye sahiptir.dünya da saygı duyulan bir insanın, ülkemizde saçma nedenlerden ötürü sevilmemesini hep anlamsızca buldum ve bulmaya da devam edeceğim.

  müzikal başarılarına gelecek olursak, oldukça üretken bir sanatçıdır.
  aşık veyselin kara toprak adlı eserini muazzam bir şekilde düzenlemiştir. dinlerken duygu -durumunuzun ayarının bozacak şekilde etkileyici bir biçime getirmiştir. bestelediği truva sonatı ile beni helenden aşile duygu karmaşası içine sokmuştur.sonatın en beğendiğim bölümü ise aşil kısmıdır. bunların yanı sıra erik satieden mozarta birçok ünlü klasik müzik bestecilerin , bestelerini konserlerinde çalmış ve kayıtlarıyla dinleyiciye sunmuştur.

  müzikal başarılarına , hayat görüşüne , politik düşüncelerine saygı duyduğum önemli bir piyanist ve bestecidir.

 • yurdumuzdan ne sanatkârlar çıkabileceğinin en iyi kanıtlarından biridir fazıl say. kim bilir ne yıldızlar var sönüp giden veyahut keşfedilmeyi bekleyen...

 • ülkemizde gurur duyabileceğimiz nadide örneklerden ve avrupa'da oldukça tanınan bir piyanisttir kendisi.