• ezgi mola'ya musa orhan'a hakaretten dolayı dava açılması

  oyuncu ezgi mola hakkında, geçen yıl batman'da intihar eden ipek er'in, bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı musa orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. ankara 31'inci asliye ceza mahkemesi'nde yargılanacak mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.
  oyuncu ezgi mola'nın 20 ağustos 2020 tarihindeki paylaşımı:
  ''tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! ne deyim! yazıklar olsun! yazıklar olsun!!! #musaorhantutuklansin''
  kaynak

 • bir hukuksuzluk diğer bir hukuksuzluğu serbest yapmaz. kimse kimseye hakaret edemez. hakaret etmeden de tepkisini belirtebilirdi. böyle şeylere izin verilirse herkes adaleti kendisi sağlamaya çalışır. tecavüzcü ve şeref yoksunu birine bile edilse de hakaret suçtur.

 • hakaret cezası genelde para ile ödenmektedir. ağır hakaret 3 aydan 2 yıl hapise kadar çıkabilir fakat 2.5 yıl hapsi istenmesi şaka gibi resmen. zaten ülke şaka gibi...

 • bu ülkede doğruyu söylemek nedense keskin bir bıçağın üzerinde yürümek gibi bir şey.

 • tecavüzcü şerefsize tecavüzcü şerefsiz demek hakarete giriyor muymuş?
  bi yaşıma daha giremedim bak, acı çekiyorum şu yargı yüzünden.

 • simit satana simitçi , tecavüzcüye şerefsiz denir. az bile demiş ezgi hanım.

  tacizin , tecavüzün yanında olanlara yazıklar olsun.

 • her varlık zıttı ile fark edilir. siyah olmadan beyaz bilinmez. şerefsizler olmasa şereflilik sözcüğü anlamsız hale gelir.

  bir kişi hakkında söylenen, yapmış olduğu fiille ispatlanıyorsa, olgu isnadı ispatlandığı için hakaret söz konusu değildir. (tck 127)

  cinayet işleyene katil, hırsızlık yapana hırsız, şerefsizlik yapana şerefsiz demek, hakaret değildir.

 • gün geçmiyor ki yüz kızartan bir gelişme olmasın.

 • hakaret edilen kişinin suçu kesinleşmemiş. mahkeme hala devam ediyor. halkımızın kendini aydın zanneden kesimi bile yargısız infazı çok sevdiği için hemen destek veriyor. hakaret etme güzel kardeşim, hakaret etmeden göster tepkini. üstteki kanun maddesi de suçu ispatlanmış ve kesinleşmiş olan diyor. bu adamın mahkemesi daha bitmedi, nereden biliyorsun suçsuz olmadığını? nereden biliyorsun iddiaların asılsız olmadığını? nereden biliyorsun delillerin ve tanıkların adamı suçsuz çıkarmayacağını? çok seviyorsunuz millete kesin hüküm verip şu şucu bu bucu demeye. çok seviyorsunuz sırf kadın diye her dediğini doğru kabul etmeye. cidden zaman zaman bu rezillikten gına geliyor.

  şimdi bana da tecavüzcüyü mü savunuyorsun diyen aptallar olur. be kardeşim tecavüzcü olduğu kesin değil be adamın, tecavüzcü olsa bile hakaret suç. şunu anlamak bu kadar zor mu gerçekten?

 • dayısı baya sağlammış görünüşe göre....

 • amacı prim kasmak da olabilir olmaya da bilir ama ben bu ihtimali düşünmek zorunda değilim. küfür ediyorsan cezasını çekeceksin. adam suç işlediyse bunun cezasını devlet keser. sana ne oluyor? kadını savunan değerli beynini kullanmayan insanlar, birincisi o adam yargılanıp tecavüzcü olduğu kanıtlanmadan sadece bir şüphelidir. ikincisi birisinin suç işlemesi o kişiye istediğinizi yapma hakkı sunmaz.

  iyi o zaman adamın suçunu belirleyelim halkın önüne atalım. halk hangi cezayı uygun görüyorsa o yapılsın. kimisinin sadece yüzüne tükürürler kimisini de öldürürler. hem cezaevi, gardiyan parasından da tasarruf etmiş olunur

  tanım: tecavüzcüye küfür ettiği için yargılanan sanatçı

 • aslında hukuksal olmayan bir şey olmasa da
  çirkinlik.