• euro2020 türkiye galler maçı

  azerbaycanda olmamız sebebiyle avantajlı olduğumuz maç. bana göre grubun en kolay maçı olacak, rehavete kapılmamak lazım.

 • çok da kolay olmayabilir
  e türkiye bu, hollanda'yı 4-2 yenip letonya ile 3-3 berabere kalmışız
  ayrıca onlarda bale ve ramsey gibi ismi olan ciddi futbolcular da var
  bilemiyorum, top yuvarlak

 • kesinlikle kazanmamız gereken bir maçtı ama olmadı. türkiye'nin euro 2020'ye veda ettiği maçtır. elemelerdeki 10 maçta 3 gol yiyen takım, turnuvadaki 2 maçta 5 gol yedi. bu turnuvanın faturası şenol güneş'e yazılır. 3,2 milyon euro maaş alıp turnuvadan 2'de 0 çekmek büyük başarısızlık.
  kim ne derse desin. burak yılmaz bir balondur. ''işte lille şöyle şampiyon yaptı, böyle şampiyon yaptı'' bunlar boş laf, adam topu alıp 2 metre ileriye koşamıyor. biz hala ''vatan, millet, sakarya'' edebiyatı yapıp duralım. burak'ın maçta küfretmek başka vasfı yok.
  trt spikerini de ayrı eleştirmek lazım. maçta 10-0 yenik olsak ''hala 11'i yemedik'' diye takımı övecek gibi bir hali var.
  yeter be! ekonomisiydi, siyasetiydi şuydu, buydu; bir turnuva var diye heveslendik o da kıçımızda patladı. ulan bir şeyde yüzümüz gülsün artık ya!

 • ben başından beri hevesli değildim maalesef, turnuvayı da takımımızdan bağımsız olarak izleyen birisiyim. bugün oynanan rusya-finlandiya maçını izledikten sonra dahi en kötü takımın biz olduğunu düşünüyorum. önceki maçlarda güzel sonuçlar alınmış olabilir, ancak bu hiçbir zaman bir turnuvada başarı göstergesi olmaz.
  bu takımın karakterize olmuş hiçbir stili yok, ben göremiyorum, ancak maçtan maça geçerli olacak taktikler üzerinden bir şeyler yapılabiliyor. bununla birlikte, macaristan'ın bulunduğu grupta onlar yerine biz olsaydık daha iyi olabileceğini düşünüyorum. sebebi ise oynanacak üç takıma karşı da yapılacak şeyin ortak olması fakat iki tane yenmen gereken ve bir tane de senden üstte bir ekip olduğunda çeşitli stratejiler üretmek gerekli ve görüldüğü üzere bizde böyle bir sistem yok, bizde zaten bir sistem yok. bahsettiğim senaryoda başarılı oluruz veya olamayız bilemem, ancak bir şeyler deneyip başarısız olunsa kesinlikle bu kadar tepkili olmazdık.
  son olarak da şunu söyleyeyim, futbol maçlarını hatırı sayılır bir süredir hiçbir takım tutmadan izliyorum çünkü oynayan oyuncular en fazla 1 bilemedin 2 gün bunları kafaya takıyor, biz ise muhtemelen bir hafta boyunca esas iş başında olan insanların bizim kadar umursamadıkları şeyleri yap(a)madıkları halde neden böyle olduğunu tartışacağız. maç sonu röportajından da anlaşılacağı üzere çok basit söylemlerde bulunularak ("beklenmedik bir gol yedik") işin içinden sıyrılacaklar her zamanki gibi. olan ekran başında kahrolup kendini yıpratan izleyicilere olacak, her zamanki gibi.

  ekleme: o kadar tarafsız izliyorum dedim, galler ekibini de tebrik etmek gerek. esas teknik direktörü bir skandalla başı dertte iken onun yerine gelen kişi bizim maç özelinde gayet iyi iş çıkarttı. topa sahip olma oranı ile beklenen gol değeri arasındaki ilişki galler hocası için her şeyi açıklar nitelikte.

 • bir ara görüntü gitmişti keşke geri gelmeseymiş.görüntüsü mü dersin,spikerinin boş konuşması mı dersin,sesin önceden gelmesi mi dersin.rezalet bir maçtı.oynanan futboldan,maçta yaşanan olaylardan bahsetmiyorum bile.neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.
  sanırım hala turnuvada bir şansımız varmış,ama ben o şansın da gerçekleşmeyeceğine inandığım için buraya yazmaya üşendim.
  trt 'nin maç yayını yapmaması gerektiğini, bir kez daha anlamış oldum.

 • takım, ruhunu kaybetmiş gibi oynuyordu. güzel başlamışlardı ama kötü bitti. bu takımdan daha iyisini beklerdim.

 • neyse en azından gruplarda tutacağımız takım belliydi şimdi finallerde herkes sevdiği ülkeleri desteklemeye dönecek, her şeyi gözümüzde koydun türkiye...
  fransa-italya finali görebiliriz bence.

 • euro 2020'nin 2021 haziran'da yapılıyor olması kadar saçma bir maçtı.