• erdoğan'ın ''eskiden avrupa'ya göç oldu şimdi tam tersi'' demesi

    cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, hasankeyf-2 köprüsü açılış töreninde açıklamalarda bulundu. açılış konuşmasında "bir dönem bizim insanlarımız yurt dışındaki yollara köprülere hayranlıkla bakardı. özellikle gurbetçilerimiz ülkemize geldiklerinde avrupa'daki imkanlardan övgüyle bahsederdi. insanlarımız çoğu zaman tedavi , üniversite eğitimi, iş, aş bulmak için amerika'ya, avrupa'ya gitmek zorunda kalırdı" diyen erdoğan, "allah hamdolsun bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. artık yabancılar türkiye'ye geldiklerinde bizim yollarımıza, köprülerimize, havalimanlarımıza gıptayla bakıyor. sağlık hizmeti için artık bizim vatandaşımız yurt dışına gitmiyor. her yıl yüz binlerce yabancı şifasını ülkemizdeki hastanelerde arıyor" dedi.
    kaynak
    bence türkiye'den bahsetmiyor. bugün 10 gencin 9'unda yurt dışına gitme hayali varken bu dediklerini hangi kaynağa göre söylüyor ben anlayamadım.

  • kaynağı söylerdim de şimdi pandemi pandemi tadımız kaçmasın.

  • bence doğru söylüyor. eskiden avrupa'ya göç edenler artık emekli oldu ve şimdi de ya tatil yapmak veya emekliliğini yaşamak için geri dönüyorlar.

  • kendi küçük çevresine bakıp genelleme yapan birinden aldığı bilgidir diye düşünüyorum. benim çevremde bile en apolitik, en kendini salmış insanlar bile yurt dışı hayali kuruyor artık. hatta ufak ufak ben bile araştırmaya başladım.