• ekrem imamoğlu'nun mansur yavaş'tan daha iyi çalıştığı gerçeği

    mansur yavaş reklam yapmamasından ve daha çok sosyal konularda belediyecilik yapmasından dolayı daha çok sempati toplamıştır ama mansur yavaş bir metro projesini bile başlatamazken (muhakkak nedenleri vardır. onun tartışmasına girmeyelim şimdi) eko başkan 12 durmuş hattın 10 tanesine kaynak bulup kimisinde çalışmaları başlatmış, kimisinde devam ettirmiştir. bence eko başkan reklam işini fazla abarttığı için yaptıkları pek fazla göze gelmiyor

  • "... daha 'fazla' çalıştığı gerçeği" şeklinde düzeltilmesi gereken başlık.

    16 milyonluk mega şehrin başındaki insanın 5,5 milyonluk başkentin başındaki insandan daha fazla çalışıyor olması uğruna başlık açılacak bir şey değildir.
    istanbul dediğin şehir mega bir kere, elbette yarım bırakılan projeler "daha fazla" olacak.

  • metro yapamazken kısmını düzeltelim çünkü melih gökçek döneminde 1 km bile metro yapılamadı ve melih gökçek metroyu ulaştırma bakanlığına devretti ve mansur yavaş göreve gelir gelmez metro yapmak için uğraştı ancak sadece mamak metrosu ulaştırma bakanlığı tarafından verildi o yüzden. metro yapamadı falan diyerek bilip bilmeden suç atmayalım. mansur yavaş bunu kendisi söyledi belgeleriyle de açıkladı ayrıca ekrem başkan da gerçekten iyi çalışıyor bunu söyleyebilirim mansur yavaş daha çok inşaat kısmına değil halka yardım etmeye çalışıyor kpss, yks ücretlerini ödemesi esnafa para, dezenfektan desteği çiftçilere tohum desteği v.s ekrem imamoğlu da böyle destekler yapıyor ikisini karşılaştırmanın anlamı yok ikisi de çok iyi çalışıyorlar.

  • istanbul benim için hala yaşaması işkenceden farksız olacak bir şehir, önceden ankara'da öyleydi ama mansur yavaş'tan sonra ''keşke ankara'da yaşama şansım olsa.'' demeye başladım.