• dünyada görülmesi gereken yerler

  hirvatistan - nacionalni park plitvička jezera
  mukemmel doga harikasi bir yer, eger giderseniz gun boyu yuruyeceginizden emin olun :)

 • heryer cünkü dünya cok güzel bir yer

 • belki buna 4 yıl sonra dünyanın birçok yerini gezdikten sonra cevap versem daha iyi olacak

 • açıkçası dünyada çok fazla görülmesi gereken yer var fakat size genel olarak benim en çok gitmek istediğim yerleri ufak bir liste yapmak istedim.
  1 - petra
  mö 400 ile ms 106 yılları arasında yapıldığı düşünülen antik şehir . mükemmel mimarisi ve oyularak şekil verilen heykelleri çok güzel görnüyor .örnek
  2- irlanda veya iskoçya daki iyi korunmuş kaleleri görmeyi çok isterdim kuzey britanyada çok mükemmel islenmiş ve korunmuş kale ve şatolar bulunmakta .
  irlanda
  iskoçya
  3-louvre müzesi
  pariste internetten gördüğüm kadarı ile enfes bir müze . içerisinde mükemmel mozaikler, heykeller ve aşırı derecede kıymetli tablolar bulunuyor.
  müze
  google görsellerden aratmanız yeterli eminim ki sizde beğeneceksiniz.


  ( herşey güzel olduğu zaman veya işler rayına oturduğu zaman benim be herkesin bu be bunun gibi dünya kültür miraslarını görebilmesi umuduyla. )
  (başlık yüzünden hala görmediğim fakat kesinlikle gitmek isttediğim türkiyedeki yerleri yazmadım . okuduğunuz için teşekkürler. )

 • kuzey ışıkları

 • bence cape town'daki altın madenleri ve çevresindeki işçi köyleri. bir belgesel miydi neydi -öğrenim amaçlı bir içerikti- çok eski altın madenleri olduğunu ve magmaya yakın olduğu için altın çıkarmanın zorlaştığını bu yüzden bacalarından buz gönderildiğini öğrenmiştim. bir de tabii o devasa madenlerin diplerinde hristiyanlaştırılmış, onlarca kişi aynı tuvaleti kullanmaya mahkum edilmiş yerli halkın varlığı beni bir kez daha anti-düzenci duygulara itmişti.