• devlet bahçeli'nin erdoğan'ı değiştirmesi

  erdoğan'ın 2002'den beri yapamadığı şeyler devlet bahçeli erdoğan ileyken yapılmıştır.
  1-afrin
  2-fırat kalkanı
  3-cerablus
  4-hendek operasyonları
  5-kartal-pençe
  6-şuşa'nın alınması


  devlet bahçeli'nin çok eleştirildiğini görüyorum.bahçeli olmasaydı. güney doğu anadolu sınırlarımızda bir koridor olduğu gibi bunu yazarken ciddiyim güney doğu anadolu sınırlarımızı dahi vermiştik! kuzey ırak şuanda terör yuvasıydı. şuşa'yı almayı hayal dahi edemiyorduk. türk dünyası ile ilişkiler bu kadar geliştirilmemişti. karabağ'ın işgali devam ediyordu.

 • iç politikada rezaletten beter olduğu gerçeğini değiştirmez. ota çimene sansür, gözaltı, hatta kimi zaman fiilen şiddet.
  son zamanlarda bahçeli denince aklıma gelenlerin birkaçı; twitter'i yasaklatmaya kalkması, yasaklatmaya kalktığı aynı siteden alenen gazetecileri hedef göstermesi, anayasa mahkemesi gibi değerli bir kurumun kaldırılmasi için çaba gösterirken andımızın kaldırılmasını öylece izlemesi, anamuhalefet liderini tehdit eden bir mafyacığa destek olması. sadece ufacık bir kısmı bak bu. elinden gelse tüm sosyal haklarınızı elinden alıp sizi madenlere sürecek bu adamı niye översiniz bilmem.

 • çok da övülecek bir yanı yok bana kalırsa, bütün bu harekatların da onun katkısıyla olduğunu düşünmüyorum. kendisi sadece pastadan pay alabilmek için ülküsünden vazgeçmiş biri gibi geliyor bana

 • eğer olmuşsa bir değişim bunun olumsuz yönde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  hendek operasyonları dışında diğerlerini başarı olarak saymıyorum. koridora ne oldu? güvenli bölge? suriyelilerin yerleştirilmesi? adamlar göz göre göre 34 askerimizi şehit ettiler. ne kazandık? başarı mı şimdi bu?

  edit: imla

 • afrin'in fırat kalkanı operasyonun hendek operasyonlarının milli güvenliğimiz için önemi bilmeyenler, için basit olabilir. operasyonlar yapılmasaydı yanı başımızda kürdistan ve ışıd'in kurduğu devlet vardı. ve güney doğu anadolu belkide başka ülkelerin eline geçmişti. operasyonlar yapıldığı için buradan atıp tutan insanlar var.

 • bir siyasal islamcı, değişmek için kimseye ihtiyaç duymaz. bir elektrik makinası ya da nötron yıldızı gibi dakikada binlerce defa yön değiştirebilir.