• covid aşısının korona yapması

  19 şubatta aşı oldular 6 martta teşhis kondu 15 gün sonra dedem ve anneannemde görülen durum. pcr (burun ve ağızdan sürüntü alma) testinde negatif çıkmalarına rağmen anlamsız ateşlerinin yüksek çıkması ve yoğun halsizliklerinden dolayı hastaneye gitmemiz bt ( akciğer filmi) çekilmesi üzerine covid olduklarını anladık. 2. doz çin aşısı olduktan 15 gün sonra gerçekleşen bu olay bize aşıdan kaynaklı korona olmalarını göstermiştir. pcr testleri nefes yolunda yapıldığından negatif çıktılar çünkü kollarından vuruldular ve direkt akciğerlerine yerleşti.

  annem babam doktor onlarda anlamış değiller vesselam. 2 kez pcr testi oldular negatif ama akciğer filminde pozitifler ilginç (!)

  edit: kimse aşıya benim yüzünden olmamazlık edip başımı belaya sokamasın:):);) saygılar.
  ---
  destek çıkıp ses getirmesinden başka bir şey yapamayız, gündemde tutmaya çalışalım

 • çin aşısından beklenen ikisini de olmalarına rağmen korona olmuşlar başka açıklaması yok. geçmiş olsun durumları iyidir umarım

 • hocam dediğiniz olay maalesef imkansız. corona tipi viruslar sadece solunum yolunda seyreden viruslardır. çok nadiren ise solunum yolundan sapıp komplikasyonlar oluşturabilirler. aşı koldan vurulduğunda kas içi vurulur ve coronavirus ailesinin kas içinden hareket edip akciğere inme gibi bir durumu söz konusu değildir. bence yanlış teşhis var. aşı vurulmaya gittiklerinde aşıyı vuran kişi corona olabilir ya da o süreçte etrafta viruslu birisi varsa asemptomatik olarak oradan bulaşmış olabilir.

  edit: ben üniversitede derslerini görmüşüm, mekanizmasını biliyorum fakat sabit görüşlü 2 arkadaşımız yazdığım olayı beğenmemiş. ne diyelim. hayatta başarılar. bilim yerine kendi görüşleriniz doğru her zaman ;)

 • beni şaşırtmadı aşı vurulup korona olan çok örnek var. çevremde aşıdan zehirlenen vs hem de aşıdan hemen sonra corona olan oldu

  aşıdan soğutmayayım herkes olsun

 • ikinci aşı vurulduktan sonra 10 gün içinde yeterli antikor oranı oluşacak sanan bir yazarın beyanıdır. yanlış veya eksik bilgilerinizle insanları yanıltmazsanız daha iyi olur.

  google'a ikinci dozdan kaç gün sonra antikor seviyesi yeterli düzeye ulaşır yazsa cevap bulabilecekken başlık açmak daha basit gelmiş muhtemelen.

  edit:imla

 • asılsız olduğuna inanmak istediğim iddia

 • örnek çok çin aşısı için . doğru yani

 • inaktif aşılar hastalık yapma potansiyeline sahip olmadığından yarı cahilliğin neden olduğu saptama.