• concercta

    dikkat eksikliği, romatizma ağrıları yaşayanlara verilir. ilk okuldan beri halen üniversite 1. sınıftayım içiyorum. işe yarıyor kesinlikle ama enerjinizi sömürüyor yani bende öyle.

  • bende kullanıyorum ama kalbi çok yoruyor.

  • ritalinin uzun salınımlı versiyonu. dehb tanılı olanlar bu iki ilaçtan mucizeymiş gibi bahseder, normal insanlar bunu muhtemelen anlayamaz.

  • üniversite sınavı dönemi çok basit soruları üst üste dikkat eksikliğinden kaçırmaya başlayınca psikiyatrist'in verdiği ilaç. 1 ay kullandım ve sonra başarıcaksam bu ilaç sayesinde olmamalı diyerek bıraktım. mezuna kaldım ama istediğim okul istediğim bölümdeyim. ilaç kolay yol arkadaşlar,ilk 1 haftadan sonra etkisi azalıyor ve sizi ona bağımlı yapıyor. beyninizin normalini bozuyor. çözümü ne mi? sosyal medyadan uzak durun,sağlıklı beslenin,uykunuzu alın ve konsantrasyon egzersizi yapın. hızlı okumayı öğrenin ve dikkatinizi güçlendirin. bu zor yol ama olması gereken budur. bağımlılık oluşturmayın sizi zayıflatacaktır.

  • üniversite sınavı dönemi çok basit soruları üst üste dikkat eksikliğinden kaçırmaya başlayınca kullanılan bir ilaç değildir. ilacı bu sebeple kullanan ve dehbnin ne olduğu hakkında en ufak bir fikri olmayan insanların hakkında ahkam kesmemesi gereken ilaçtır.
    ---
    başlığın concerta olarak düzeltilmesi gerekiyor. concercta yanlış. yetkililere duyrulur.