• çok fazlı uyku

    bugünden itibaren deneyeceğim olaydır. yks öğrencisiyim. zamanımı pek yönetemediğimi ve gün içerisinde aşırı yorgun olduğumu fark ettim. ilk olarak uykuyu düzenlemek mantıklı geldi. deneyeceğim ilk metot gece 3 saat uyku gün içerisinde de 3 defa 20 şer dakikalık dinlenme. çok fazlı uyku da deneyim sahibi kişiler deneyimlerini aktarabilirler mi ?

  • ben de geçen sene yks öğrencisiydim ve geçen senenin sayısal 3.8k sıralamasına sahibim. bu söyleyeceklerim benim geçen sene uyguladıklarımdı ki bizim dönem bence kötü bi dönemdi sınavın zorluğu olsun , tyt sınavına eklenen 30 dk olsun, 1 ay erteleyip geri almaları olsun etkiledi ama covidden önce çalışma düzenim çok düzenliydi ve uykumdan kısmamıştım. her gün 8 saat uyurdum ve derslerimi gün içinde çalışmaya bakardım. haluk hocamı da yıllardır takip ederim 7 ya da 6 saate tamam demişti yanılmıyorsam. ben 7 ya da 6 saati yapamadığımdan 8 saatte devam etmiştim. tavsiyemse bu dönemde bence çok ani değişikliğe gitme uyku alanında ters tepebilir.. uyku süreni değiştirebilirsin bence ama sınava bu kadar az zaman kalmışken bahsettiğin bir şekilde yeniliğe adapte olabilecek misin? seçimin sana kalmış bu bahsettiğin tekniği birkaç gün deniyip eğer başarırsan daha iyi sonuçlar alabilirsin ama alışamazsan da eskisine adapte olman gerekir yeniden. belki çok faydalı bir yazı olmamıştır ama merak ettiğin olursa sınava yönelik ya da çalışma amaçlı elimden geldiğince yardım edeceğim.

  • salvador dali uykudan nefret ettiği için her iki saatte bir 15 dakika uyurmuş. rahat edeceğini düşündüğü için yatakta yatmaz, koltukta eline demir profil alarak uyurmuş. uykuya iyice daldığında elindeki demir düşer ve çıkan sese uyanırmış.

  • severek yaptığım işlerin başında uyku gelmektedir.