• çin ankara büyükelçiliği'nin mansur yavaş ve meral akşener'i kınaması

  çin halk cumhuriyeti ankara büyükelçiliği, ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş ile iyi parti genel başkanı meral akşener'in 'barın katliamı' konulu sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi.
  çin ankara büyükelçiliği tweetinde şunları söyledi:
  "çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün çinin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır. @meral_aksener @mansuryavas06"
  kaynak
  tweet

 • dünyaya meydan okumak, böyle olur. çin hükumeti toprak bütünlüğünü korumak istiyorsa, uygur türklerinin kültürel varlığına tahammül etmek zorundadır. işkence ve katliam uyguladığı sürece terörle suçladıkları uygurlar değil, kendileri terörist olarak anılacaktır.

 • atatürk olsa kesin sert karşılık verir idi. hatay-fransa olaylarında yaptıklarına bakın.

 • yıllarca milletin çoluğunu çocuğunu süngüden geçir, sonra egemenlik falan filan. ulan benim japonca hocam uygur idi. adam çin'den japonya'ya, sonra türkiye'ye gelmiş. 6 kardeşinin ikisi öldürülmüş. 5-60 yaş arası kimsenin camiye girmesine bile izin vermiyorlar, demişti adam. esnaf veya memursan da yasakmış. direkt "sen dinini yaşama birader" demişler. hele bir kızıl cami olayı var ki, buralarda gazeteye çıkmadı bile. katliam başka şey, savunma başka şey. çin hükümeti çinliler'e bile zulmediyor, neyin tribiyle bize posta koyuyorlar anlamış değilim.

 • türkiye cumhuriyeti hiç bir şey yapamayacak ne yazık ki. trump'ın "aptallık etme" dediğinde ki gibi üstü örtülecek

 • abd böyle bir şey yapış olsaydı muhalefetinden iktidarına hepimiz kenetlenir siz kimsiniz bizim açıklamalarımıza karışırsınız derdik ama eminim ki ne sözde milliyetçi devlet bahçeli ne de bağımsızcılık oynayan recep tayyip erdoğan hiçbir açıklama yapmayacak. duymazdan gelecek

  beni utandırın lütfen

 • devlet bahçeli'nin yapamadığını meral hanım yapmıştır.
  kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.