• chiliz

  kripto ile ilgilenen arkadaşları alayım buraya, chiliz benim daha piyasaya sürülmeden beri takip ettiğim çok iyi bir proje, daha her şeyin çok başında ve emin adımlarla gelen bir proje. bence gelecekte kripto paralar nasıl hayatımıza etki edicek, nasıl kullanılabilir sorusunu soruyorsanız bu da benim gördüğüm kadarıyla interaktif olarak kullanılan tek kripto para(başka var ise belirtebilirsiniz, benim bildiğim bu kadar interaktif kullanılan yok). lafı çok uzatmadan bunun olayı nedir hemen oraya geçeyim, chiliz taraftarları, tuttukları destekledikleri takım/platform vs. ile buluşturmayı amaçlıyor büyük resimde. tabii ki taraftar dediğimiz zaman ilk akla gelen futbol, doğal olarak en büyük anlaşmaları futbol takımları ile yaptılar henüz, arada bir kaç espor organizasyonu ve ufc de var, yeni anlaşmalar da yapacaklardır. peki ne yapıyor bu taraftar, nasıl buluşuyor klüpleri ile? şu şekilde, mesela takımın yeni sezon otobüsünün tasarımları arasında oylama başlatıp, taraftarlarının oy kullanarak hangi tasarımı istiyorlarsa onu seçmeleri sağlanabiliyor. bu örnekler çeşitlendirilebilir, ileride daha da interaktif kullanılacaktır diye düşünüyorum. işin yatırım boyutunda ise, kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamak ile beraber, anlaştıkları takımlar yavaş yavaş kripto para için kilit site olan (bkz: binance)'de satışa sunulmaya başladı. ilk olarak psg ve juventus takımlarının tokenları satışa sunuldu ve iyi de bir netice aldılar, yavaş yavaş hepsi binance'e eklenecektir diye düşünüyorum. ayrıca yeni tokenlar yayınlanmadan önce halka arz tarzı sabit fiyattan satışa sunuluyor, bunları da araştırabilirsiniz, teşekkürler. bakalım değerlenecek mi buralar :)
  --edit--
  şu an ceo'su gelişmeleri, planlarını paylaştığı bir canlı yayın yapmakta, ilgilenen, yatırım düşünenler takip edebilir: youtube canlı yayın linki
  --edit2--
  son gelişmelerden anladığım kadarıyla bütün coinlerini nft ile optimize edecekler, tamamen varsayımsal konuşuyorum, benim düşüncem herhangi bir takımın token'ını stake ettiğiniz zaman size oyuncuların nft olarak hediye verilme durumu olacak sanırım. belki ileride bi socios ligi düzenlenir ve bu topladığınız nft oyuncuların gerçek maç istatistiklerine göre haftalık ödüller verilir vs. demem o ki, proje nft entegrasyonu ile birlikte çok daha iyi yerlere gidiyor, beklediğimden de iyi.

 • yeni çıkacak futbol takımı coini duyan olursa yazsın ilk anda büyük patlama yapıyor bizde faydalanalım :)

 • tam da şu aralar çılgın atan coindir. 0,198 dolar ile 0,200'lere göz kırpmaktadır.


  ve chiliz'i gözlerken 20 cent'i aşmış bulunmaktadır. haydi hayırlı olsun!

 • 10 cent iken sattığım coin. sağlık olsun. bu piyasada sabırlı olanlar kazanabiliyor.

 • chilliz(sakiniz,rahatız) mi yoksa türkçemizin olmazsa olmazı çok ünlülerimizden "a" nın unutularak "cahiliz" mi demek istenmiş acaba diye tıklayıp bambaşka bir yazıyla karşılaştığım bir başlıktır. :)

 • spor kulüpleri ile yaptıkları ortaklık anlaşmaları ile adından çokca söz ettiren chz) coin an itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

 • kripto para piyasasında daha da değerlenecek alt coindir. aslında takım tokenleri şeklinde satılıyor ilerde çok daha değerlenecek.

 • boğasını yapmak için benim satışımı beklemiş alt coin.

 • ilginç bir uygulama getirmiş coin. borsasında mma dövüşçüleri arasında oylama yapıp hangi ikilinin maç yapacağına seyirci karar veriyor. resmen modern zaman gladyatör oyunları.