• c++

  c++ 1983 yılında c dilinin daha gelişmiş hali olarak çıkmıştır. c++

 • oyun ve oyun motoru yazmak için de kullanılır.özellikle aaa bir oyun ise mutlaka c++ kullanılır.

 • c++, 1979 yılında bjarne stroustrup tarafından bell labsda geliştirilen nesne yönelimli ve yüksek seviyeli, genel maksatlı programlama dilidir. c++ın ilk ismi c with classes dir ve c programlama dilinin bir eklentisi olarak işlev görmektedir

  c++ dili genellikle işletim sistemleri, gömülü sistem programlama, oyun ve oyun motoru geliştirme, masaüstü ve platformlar arası uygulama geliştirme.-de kullanılır.

 • python'dan c++'a geçmiş çiçeğe burnunda bir yazılımcı olarak beni biraz zorlayan bir dil. şöyle ki, az önce c++ dersinde python'da birkaç satırda halledebileceğim bir alıştırma vardı. c++ ile bu işlem yaklaşık 5-6 kat daha uzun bir çözüme kavuştu.
  python'daki kaynak patlamasına da alışmıştım. c++ bu konuda da beni biraz zorluyor. google'a girip python ile ilgili bir şey yazsanız kamyonla türkçe site dökülür arayüze. ancak aynı bolluk c++'da yok gibi. ingilizce'nin eksikliğini hep hissediyordum, ancak c++ sayesinde iliklerim de bu duyguyu tattı diyebilirim.

  c++ öğrenmek isteyen arkadaşlar gözlerini korkutmasın. ne çok zor ne de çok kolay. sonuçta insan yapımı ve insanlar kullansın diye üretilmiş, böyle düşünürseniz maksimum zorluğu hakkında pek endişeye kapılmazsınız diye düşünüyorum. biraz zaman geçsin ve ben c++'a iyice alışıp aktif olarak bu dilde yazmaya başlayayım, o zaman daha berrak bir bakış sunacağım.

 • c + object = c++.