• canan kaftancıoğlu'nun 23 nisan tweeti

  canan kaftancıoğlu tweetinde:
  "23 nisan'dan bir sonraki gün neydi? bilmek istemeyenler için ipucu: 1915" tweet
  24 nisan 1915 sözde ermeni soykırımı'nı kastediyor. kendisinin terör sempatizanı olduğunu zaten bilmeyen yoktur diyeceğim ama galiba chp yöneticileri ya bilmiyor ya da görmezden geliyor. acaba elinde kemal kılıçdaroğlu'nun kaseti falan mı var? bu kadın, sözde ermeni soykırımını kabul eden biri. neden hala chp'de? acaba ülkede, sözde ermeni soykırımı'nı kabul eden aptal azınlığın oyunu almak için mi partide bulunduruyor?
  bu ülkede, herkesi kucaklayamazsınız!

 • chp çomarları için anormallik içermeyen bir gönderidir.

 • tweet'in altında çok güzel bir yanıt gördüm.
  "atatürk yaşasa istiklal mahkemelerinde yargılanacak kişi atatürk'ün kurduğu partide il başkanı"

 • chp il başkanının dahil nutuk okumaktan aciz olduğu bir türkiye'de yaşıyoruz demek ki. bu tweetten ben bunu anladım. bakalım bu konuyla alakalı cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk nutuk'ta ne söylemiş aynen alıntılıyorum.

  efendiler, yapılmış olan teklifin ne derece yersiz olduğu hususunda bir fikir verebilmek için, biz de o günlerle ilgili bazı durumları hatırlayalım. şüphe edilmemek gerekirdi ki, ermeni katliamı konusunda, sözler gerçeğe uygun değildi. aksine, güney bölgelerinde, yabancı kuvvetler tarafından silâhlandırılan ermeniler, gördükleri koruyuculuktan cesaret alarak bulundukları yerlerdeki müslümanlara saldırmakta idiler. intikam düşüncesiyle her tarafta insafsız bir şekilde öldürme ve yok etme siyaseti gütmekte idiler. maraş'taki feci olay bu yüzden çıkmıştı. yabancı kuvvetleri ile birleşen ermeniler, top ve makineli tüfeklerle maraş gibi eski bir müslüman şehrini yerle bir etmişlerdi. binlerce çaresiz ve suçsuz ana ve çocukları işkenceyle öldürmüşlerdi. tarihte bir benzeri görülmemiş olan bu vahşeti yapan ermenilerdi. müslümanlar yalnız namuslarını ve canlarını korumak için karşı koymuş ve kendilerini savunmuşlardı. yirmi gün süren maraş katliamında, müslümanlarla birlikte şehirde kalan amerikalı'ların, bu olay hakkında istanbul'daki temsilcilerine çektikleri telgraf, bu faciayı yaratanları, yalanlanamayacak bir şekilde ortaya koymakta idi.

  atatürk kendi kurduğu partinin bu hale geldiğini görseydi kahrından ölürdü. şimdi diyebilirsiniz ki tweet 2013 yılında atılmış buna karşın ben de şunu söylerim: nutuk 2013 yılında da aynıydı.

 • canan kaftancıoğlu az akıllı olduğundan kesin boş yapmıştır. zaten boş oy kaybettiren açıklamalar chp'nin ata sporu. kesin selehattin demirtaş'ın çocuklarının bayramını kutlamistir. bakmadım bile ve bakmayacağım çünkü ilgiyi hak etmiyor.

 • maalesef yeni chp de sıradan bir gün daha bunun gibi sebeplerden milliyetçi oyları kaybediyorlar tebrikler.

 • 2013 yılında atılan tweet. chp'nin milliyetçi oyları kaybetmesinden bahsedilmiş ama 2019 yılında tekrar edilen seçim dahil iki defa ibb başkanı chp'den seçilirken verilen oylarda milliyetçilerin dahil olmadığı neye göre söylenebilir?

 • chpnin bu ve bunun gibilerden acilen arınması lazım. eğer kılıçdaroğlu bey seçimi kazanmak istiyorsa bu kişileri uzaklaştırmak en azından makamlarını değiştirmek oy kazandıracaktır

 • şu anda maalesef kötünün iyisini seçmek zorunda hissediyorum kendimi. chp akp kalmadıkça benim chp'ye verecek oyum yok.

 • iktidar partisi,chp'den en fazla canan kaftancıoğlu ile uğraşıyor.
  istanbul'un alınmasında en önemli etken olan canan kaftancıoğlu'na binlerce açılmış dava var. kaftancıoğlu'da cezaevine girmemek için bu tarzda iktidar partisine koz verecek açıklamalar yapıp yırtmak istiyor olabilir.
  bunun izah edilebilir bir durumu yok.

 • chp hiçbir şey yapmasa, hiçbir proje üretmese, hiçbir açıklamada bulunmasa sırf hükümetin yanlışları sayesinde iktidar olur ama yaptıkları saçma sapan hareketlerle, neden getirildiği bilinmeyen insanlarla kendilerini aşağıya çekiyorlar. şimdiki hükümetin en büyük destekçisi chp.