• can sungur

  youtube twitter canlı yayınlar ilk önce bilgilerini verip sonra kendi düşüncelerimi bildirmek isterim :
  twitch platformunun efendi ve komik insanı olan can sungur kimdir, bu yazımızda detaylı olarak tanıyacağız. can sungur, 30 haziran 1986da ankarada doğdu ve sakıp sabancı lisesinde okuyup, mezun oldu. üniversiteyi yıldız teknik üniversitesinde makine mühendisliği bölümünde okumuştur. üniversitedeyken inovasyon yaklaşımları ve internette iş kurmak konulu 2 tane kitap çevirmiştir. tom kelleyin 10 inovasyon şifresi adlı kitabından etkilenerek iş hayatına atılmıştır.


  üniversite bittikten sonra leo burnett şirketinde 1 sene boyunca strateji planlayıcılığı rolünde çalışmıştır. şirkette çalışırken bir ekiple 4 sene boyunca wizards of istanbul (rol yapma oyunları buluşması) etkinliğini düzenlemiştir.

  leo burnett şirketinden ayrıldıktan sonra promoqube şirketinde dijital strateji ve müşteri ilişkileri direktörlüğü yapmıştır. 2012 mart ayında kendisinin de ortağı olduğu bir şirkette dijital pazarlama ve strateji danışmanlığı yapmaya başlamıştır ve hala da bu şirkette iş hayatına devam etmektedir. iş hayatının yanında geekyapar! internet sitesini açmıştır. 2013de youtube kanalını kurmuştur. ilk videosunu 2015 yazında atmıştır. youtubedaki videoları ile oyuncular arasında da tanınmaya başlamıştır. youtube sonrasında twitchde de yerini almıştır. youtube ve twitchde yaptığı kendine has programlarıyla ve oyun oynamasıyla güzel bir kitleye sahiptir.can sungur son olarak da 2019 mart ayında kalk gel isimli bir oyun ve kültür etkinliğine imza atmıştır. kendisinin lideri ve kurucusu olduğu etkinlik, 20 temmuz 2019da yapılmıştır.
  şimdi de kendi düşüncelerimi belirteceğim
  çok eğlenceli bir şekilde video oyun kendince programları olan ör:yatay bakış ,#6alti,hesoyam vb. programlarla takipçilerini ve sevenlerini güldürmeyi başarır kimi zaman sivri dili kimi zaman ironisiyle lafları da gerkli yerlere ulaştırır çoğu konuda bir şeyleri beğendiremezsiniz ona özellikle film ve oyunları çok seçicı ve araştırmacıdır görüşlerindeki geniş başışı beni çok etkilemiş benimde farklı yönlere bakmamı sağlamıştır

 • yatay bakış programını vaktim oldukça izlerim

 • youtube da kendisi ve eşini vaktim oldukça takip etmeye çalışıyorum. kendisi oyun dünyası, eşi de tarih ve sanat olmak üzere birçok şeye hakim. i̇zlemesi çok keyifli bir aile. cs <3

 • kulaklık tanıtımı ile rastladığım. üst düzey yayınlara ve videolara sahip bir insan.
  twitch türkiye atarı hala hafızamdadır.

 • aşırı cana yakın içi dışı güzel abimiz ancak ben içeriklerini fazla sık tüketmenizi önermem. kendisi oldukça fazla içerik üreten biri olması bir yana şahsen benim üzerimde ekstra etkisi olduğunu düşünüyorum. cümlelerini falan kopyalamaya başlayınca azalttım :)

 • kültürlü ve donanımlı bir insandır , ses tonu ve tatlı yüz ifadesiyle izleyici kendisine çektiğini düşünüyorum. geek yapar ekibinden ayrılmasıyla pek takip edemez oldum ama fikirleri ve düşüncelerine çok önem veririm.

  (not ; jahrein ile arasındaki husumet gerçekten üzücü yanlış anlaşılmalar olduğunu düşünüyorum.)

 • can sungur, benim 4 yıldır takip ettiğim bir yayıncı, bir youtuber. kendisi olmasaydı rpg nedir bilmeyecek, şu anki film ve dizi kültürüme sahip olamayacak ve oyunları lol'den ibaret sanacaktım muhtemelen. genel kültürümü oluşturmama en büyük katkıyı bu güzel insana borçluyum.

  sosyal medyada dediğim dedik biridir bu yüzden de linçlenir bir güzel. arada fikirlerine katılmasam da bana yeni ufuklar açtığı için favorilerimdendir. yatay bakış, 6altı, dikey çakış, bu neymiş ve arya ile yaptıkları yeni serisi çok hoş içerikler. hem eğlenceli hem de kaliteli vakit geçireceğinizi düşünüyorum.

  edit: imla

 • kendisini ilk geekyaparda yazarlık yaparken daha sonrasında youtube kanalındaki incelemeleriyle tanıdığım bu insanı hala takip eder. fikirlerini, bazı konularda her ne kadar rigid ve strict mühendis kafasında bulsam da genel kültürünü önemsediğimden dinlerim. bana rpg oyunlarının aslında neler olduğunu öğreterek frp ile tanıştıran. sayesinde yeni evrenler keşfetmemi sağlayan bu insanın bu ülkede yeri ve öneminin büyük olduğunu düşünüyorum.
  özellikle fate condesend'i türkçe lisans ve yayın haklarını alarak türkiye'de rol yapma oyunlarının gelişmesine verdiği önemi takdir ediyorum.
  youtube kanalında da yatay bakış, bu neymiş, 6altı gibi serilere bakmanızı öneririm. güzel de geyik sohbetleri vardır.

 • geekyapardan tanıdığım bir içerik üreticisi.
  sohbeti hoş (gerçi geekyapardakılerin hepsi öyleydi) ve güzel gülen biri.
  geekyapardan ayrıldıktan sonra kendi kanalı var.
  6altı serisinde eşi ile birlikte film inceliyor ve atışmaları komik ;)
  bir keresinde eşi dur bee allahın mühendisi bir konuşturtmadın be :)) söylemişdi.
  güzel bir insan, severim

 • esi ceren sungur'un youtube'da tarihle ilgili bir kanali var. gercekten takip edilesi bir kanal tarih obasi

 • geekyapar'ın kurucusu (ayrıldı) oyun tasarımı ile ilgili olan
  youtube'da ve facebook gaming'de oyunlar ve filmler üzerine içerik yapan
  cs lakabı ile tanınan görüldüğü yerde "sen ne diyon nerde" diye bağırılası kişidir.