• branş derslerde ayet hükmü açıklanacak

  şuradan görülebilecek yok artık dedirten haber
  fen dersinde bilim anlatılırken ayetler açıklanacakmış. haberi bir kaç kere okudum inanamadım. her geçen gün bilimden uzaklaşıyoruz.
  --- spoiler ---
  mevsimleri işlerken 'ayet hükmü' paylaşılacak
  durmuş, "kur'an'da bilim ayetleriyle ilgili hükümlerin çıkarıldığını" belirtip "elimizde hazır. bundan sonraki süreçte 5, 6, 7, 8. sınıftaki ilgili branş öğretmenlerimizin dersleri hangi kazanımlarıyla ilgiliyse bunlarla ilgili de bir kılavuz hazırlayacağız. örneğin fen bilimleri öğretmeni mevsimler konusunu işlerken, kur'an-ı kerim'deki ilgili ayet hükmünü orada çocuklarla paylaşacak." dedi.
  --- spoiler ---

 • laiklik kavramına ters düşen bu uygulama anayasaya aykırıdır. eğer kaldıysa, cumhuriyet savcıları bu konu hakkında derhal soruşturma açmalıdır. atatürk'ün çizdiği yoldan çok ciddi derecede saptık, sonumuz hayrola.

 • acilen büyük tepki toplaması lazım. bu bilime terstir, bu kabul edilemez. evrim konusu müfredattan kaldırılırken kimsenin sesi çıkmadı, bu sefer dur dememiz lazım. zira evrimi çıkaran 2 ülkeden biriyiz, biri de suudi arabistan. iran'ın gerisine düştük müfredat olarak resmen. bu da evrim teorisi ...nuların haberi

 • azıcık dini bilseler bilimle dinî açıklamaya çalışmazlar zaten

 • ülkedeki tüm kurumları kapatıp yerlerine cami açalım ve icraatleri bırakıp sadece ayet okuyup dua edelim. bakın şeriat ülkelerine muazzamlar. biz de aynısını yapmalıyız. ülkeyi koskocaman bir camiye çevirelim.

 • bu cehalet, çocukları zorla ateist veya deist yapmaktan başka bir işe yaramaz.

  bilim, dine örnek teşkil eder ama din, bilime kaynak değildir. bilimin kaynağı sadece bilimdir. dinin, bilimi açıklamak gibi bir misyonu yoktur.

  din, etik ve ahlak gibi subjektif kavramlar, bilimin ne olduğunu değil, bilimle ne yapılmasını gerektiğini tartışmaya açarlar.

 • bu resmen saçmalık bunun inanç özgürlüğüyle alakası bile yok. bu olaylar bilimsel sekilde açıklanır bunu dini şeylerle açıklayamazsın resmen adım adım şeriata doğru gidiyoruz yakında burdan çıkacak ögrenciler laikliği de yok sayar.

 • bunun amacı din değil "aaa fazilet böyle yapmış cici babasından hop ziraat bankası danışmanlığı hop suv makam arabası." denmesi. neyse şeyide koysun biz dağları sizi depremden korusun diye yarattık. sonra bakarada elte ölüyü diriltmeyi koysun onu açıklasın fen bilimleriyle :d. laikliğe ters ama zaten bu uygulama laf olsun torba dolsun olur bizede ayet dağıtıyorlardı millet çöpe atıyordu. çokta umrumda değil açıkçası zaten okullar çöp.