• biraz da anlayış ama

  bu sözlük açıldığından beri her gün sözlük için karamsar konuşanlardan bıktım.

  şu başlıktan da bıktım

  oraya yazdığımı aynen buraya da yapıştırayım.

  ************
  güzel kardeşim daha 1. ayda başladı bu karamsarlık.
  ve bıktım. bir şeyler yapmaya çalışan herkese sürekli destek olmak yerine sitem edilmesi yanlış. burasını açarken dedim ki

  "haluk tatar şov merkezi yapmayacağım burayı. haluk tatar başlıklarını silelim."

  ama benim faal ya da aktif olmam gerekmiyor. ekşisözlükte sözlük sahibi mi yazıyor? hayır. siz sitem etmeden destek verin yeterli.

  her hafta 3 canlı yayın, 2 video çıkıyor. pandemi süresinde 2 kez ağır hastalık atlattım. birinizin haberi oldu mu? hayır!

  yayınlara ara verdim mi? hayır!

  yayında sıkışma yaşadım ama bıraktım mı? hayır.

  sen aktif ol, öbürü aktif olsun. sadece sitem ile olmuyor. ilk başta sakızın şekeri vardı şimdi sıkıldınız. kepenk indirmeye meraklıyız.

  bir şey yokken isteriz, olunca hemen batsın, bitsin yeter ya.
  aynen magazindeki gibi. arkadaş olan insanlar sevgili olsun diye dedikodu yapılır, sonra sevgili olunca da ne zaman ayrılacak diye beklenir.

  o çabayı sen vereceksin. burasına ben yazacaksam buna blog denir.
  ben blog açmadım.
  **********

  sizler destek olun ricam. burası sizler tartışmadıkça kepenk kapatır.

  ha pes ediyorsanız, şükür param var. basarım reklamı gelir yazar.
  ama o zaman da kalite düşer. ya destek olun ya da susun lütfen.

  bir kez ya, bir kez de suçu bana, ona, ötekine atma. kapat çeneni azıcık fikir üret.

  ne kolay di mi ama "sozlokta holok totor oktof doğol"
  ---
  emek verenlere teşekkürler ve sizin de moralinizi bozmaya çalışanları okumayın. umursamayın lütfen.
  ---
  sizler gibi beni bir parça anlayıp, destek vermek isteyenler çıkacaktır.

  reklam alsam, üyelik paralı olsa anlarım da. neyine sitem ediyorsun acaba!
  ---
  ben hangi birine yetişeyim. ülkede göz boyanarak soygun yapılıyor ona mı?
  canlı yayınlarda kalite getirmeye çalışıyorum ona mı?
  kripto yayınlara mı?
  kişisel gelişimlere mi?
  tarih videolarına mı?
  kendi 3 şirketim var ona mı?

  ben söyleniyor muyum? hayır. o zaman sen de ya destek ol, ya kapa çeneni

 • hocam başta zaten dediniz ben yokmuş gibi fikir alış verişi dönsün istiyorum diye

 • hocam benim önümde yks sınavı olduğundan dolayı fazla aktif olamıyor ama sınav bittikten sonra aktif olmaya çalışacağım.

 • bizim milletimiz çekemediğini kötülemeye bayılır. siz dert etmeyin hocam bizlere o kadar çok şey kattınız ki hakkınız ödenmez.

 • adam haklı beyler, dağılın...

 • neden haluk hocanın aktif olması bekleniyor? burada diğer insanların da bilgisi ve düşüncelerinin olması için açıldı. haluk hoca, bilgi ve düşüncelerini youtube kanalı üzerinden yapıyor zaten.

 • dostlar saçmalamayın. isteyen yazar isteyen yazmaz. sözlük aktif değilse yazmasın paşam. kimse zorla tutmuyor ki. ben artık aktiflikten şikayetçi değilim. canım sıkılınca yazacağım bir yer buluyorum bana yetiyor. tarihe not düşüyorum bir gün baba, dede vs. olursam "sizin zamanınızda nasıldı" diye merak edenlere profilimi göstermek için yazıyorum. beklentinizi yüksek tutmazsanız ancak mutlu olabilirsiniz. bu başlık da bir gün sonra silinsin bence. sonuçta blog olmadığı gibi içini dökeceğin bir yer de değil :)

 • memnun olmayan varsa çıksın, bu sözlük ilk açıldığında da buradaydık hala buradayız gitmiyoruz bir yere, adamın emeklerine saygısızlık yapan arkadaşlar gerçekten ayıp adam buraya yazmak yerine canlı yayınlara bizleri davet ediyor gelin konuşun sohbet edelim diye daha ne yapsın adam.

 • sözlükte aktif birisi olarak benim istediğim haluk tatar'ın aktif olması değil- sadece anket açmak konusunda aktif olmasını diledim ancak onu da başkalarına devredebilir, çözüm bulunur- sözlükteki hataların aylar boyunca giderilmemesi yerine biraz daha çabuk davranılması. örneğin quot hatası aylardır var! defalarca yazıldı, artık kanıksama durumuna geçilecek. buna ben çözüm bulamam, kendi çözüm bulabileceğim işleri yapıyorum-aktif olmak mesela. hatalar çözülmüyorsa sonra diyeceğim şey "neden ?"dir. hastalık olur, ayrılıklar olur. anlıyorum ve bunu siz beyan etmedikten sonra bilemem. açıklama yapılırsa tamam der işime bakarım. bağnazlık yapacak, kraldan çok kralcı olanlar beni linçlemeye çalışacaksa şimdiden iyi günler dilerim, linçlemeniz ne sözlüğü iyileştirir ne de benim haletiruhiyemi düşürür.

 • hocam ben de yks hazırlanıyorum telefonda uğradığım whatsapp dışında sadece burası var telegrami da sırf sizin icin açtım elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz hocam inşallah daha da iyi olacağız.

 • hani lisede arka sıradakiler şımarır, hoca genel olarak sınıfı azarlar ve ön sıradakiler de mahcup olur ya...şu an tam olarak o ön sıradakilerin hissiyatını yaşıyorum. sizi üzenler adına ben özür diliyorum hocam. hakkınızı helal edin.

 • bundan bir ay falan önce burada kripto para terimleri paylaşıyordum. bir arkadaşın yaptığı yorum: "kardeşim her coine bir başlık mı açacaksın? kripto para ile ilgilenmeyen rahatsız olur?"

  bu sözlük kurulduğu günden beri bir grup yazar, kendilerini daha üstün gördüklerinden midir nedir, sürekli insanların yazdıklarına karışıyor. "öyle başlık mı olur?", "bu başlıktan zaten bin tane var", "başlıkta şuna da yer verilmeli" vs. vs. tamam, imla kuralları önemli, kalite önemli, sözlüğün bir düzen içinde yürümesi önemli ama insanların sosyal medyada ya da internette en çok istedikleri şey özgürlük. yani özgürce, kimse karışmadan istediklerini paylaşabilmeleri. insanlar zaten gerçek hayatlarında yeteri kadar "el alem ne der" baskısıyla yaşıyor, üstüne benzer muameleyi bir de burada görünce gidiyorlar. sonra "sözlük neden aktif değil?", "haluk tatar buraya neden el atmıyor?" diye bir sürü tantana.

  peki olması gereken ne?
  bu sözlüğün zaten her biri birbirinden kaliteli moderatörleri var. eğer üyelerin uyarılması gerekiyorsa moderatörler tarafından uyarılmalı. ama bu da sistemli olmalı. moderatörler de elinde yetkisi var diye herkül kesilip de zıtlaşmamalı üyeyle. usulünce ve kararınca. ama bugüne kadar kaç "yerli" platforma üye olduysam hepsinde olan şu: bir üye bir şey paylaşıyor, öbürü kendince kusurlu bulduğu için çamur atıyor, moderatör herküllük yapıp ortalığı dağıtıyor ve sonuçta üyeler dağılıyor.

  burada kaliteli bir şeyler görmek istiyorsanız başkalarını düzeltmek yerine kendiniz kaliteli şeyler yazmalısınız. çünkü yeni üye olan birisi ilk paylaşımını diğer üyelerinkine bakarak yapıyor. diğer üyeler soru sorduysa soru soruyor, haber eklediyse haber ekliyor. yani siz eğer ki kaliteli şeyler paylaşırsanız, çamur atmak için dahi olsa vasat içeriklere yönelmezseniz bir süre sonra zaten o içeriklerin elendiğini göreceksiniz.

  yeter ki biraz anlayış gösterin, yeter ki biraz sabredin. bir düşün artık bir diğerinin yakasından.

 • tekrardan merhaba sözlük :):)
  cumanız mübarek olsun:)

 • hocam çok dert etmeyin
  biraz da emek verenleri görmeye çalışın ve rahatlayın

 • hocam geçelim bunları, bizim bir app vardı, bir haftaya aktif olacak deniyordu. o iş ne oldu?