• bilerek ses yapan üst komşu

  türlü türlü hayaller kurarak ufkunuzu genişletebileceğiniz ve eğer sizin de böyle bir komşunuz varsa, viki girerken üst komşunuzu pataklar gibi harflere basacağınız bir durum.

 • (bkz: yok artık)

 • evet böyle bir üst komşum oldu. apartmanı ayağa kaldırdım, kapının önüne polis arabaları getirttim. 10 gün sonra apartmandan defolup gittiler. işin ilginç tarafı ben bekardım onlar aile. genelde tam tersi olur. :)

 • kul hakkı da komşu hakkı da bırakmayan insandır. zordur, zahmetlidir, sabır sınar, sükunet gerektirir ayrıca seviye düşürücü etkisi de mevcuttur.

 • inşallah banyo terliği ıslak olur da fark etmeden çorabıyla basar :ddddddd

 • üst katta gergedan falan çiftleştirdiklerini düşünüyorum. insanın yapabileceği bir gürültü olamaz.

 • bir kere akrabamıza misafirliğe gitmiştik, çocuklar ses yapıyor deyip kapılarına dayanmışlardı ama her gün aynı şeyi kendileri yapıyorlardı.

 • şuan yaşadığım durumdur.vize haftasındayım ve tam başımın üstünde piyano çalıyor.aslında nasıl yorumladığımıza göre değişir , ilk günlerde yadırgamıştım ama artık çalınan o ezgiyi benimsedim ve yatakdayken dahi aklımdan geçiyor ve mırıldanmaya başladım hatta ve hatta "shazam" ı açıp hangi eser olduğunu bile merak etmişliğim var gerisini siz düşünün.(bkz: entelektüel komşu)

 • mesela bu tür komşular dışarıdan çocuklu aileyi misafir ettiği her seferinde üstünüzde zıplama partisi verebilir. çocuk kendinin olsa derim ki "ne yapalım çocuk işte, bu dönemde dışarıya da çıkamadı bari evde oynasın"
  hani herkesin dinlenmeye ihtiyacı olan bir saat var, bari biraz anlayış göster diyorsun daha çok tepene çıkıyor, enayi yerine koyuyor, polisi arayınca da komşuluk ölmüş diyor. kusura bakma iyi niyeti enayilik yerine koyarken öldürdün komşuluğu .

  not: oh be rahatladım

 • bana öyle yapıyorlardı kibarca uyardım devam etti. bende gizlice kapısının önündeki ayakkabıları alıp sokağa attım.

 • başlık bana ilgili videoyu hatırlattı.

 • üst kat komşumuzun 15-16 yaşlarında çocuğu, sürekli olarak koşturup, uyku düzenimizi alt üst ediyordu. komşumuzu nazikçe uyardığımızda çirkefleşip, " benim çocuğum asla gürültü yapmaz " diyerek bizi yalancı çıkardı.

  bir kaç defa daha uyardıktan sonra baş edemeyince apartman girişine isim belirtmeden uyarı yazdık. aynı akşam uyarı bizim kapıya yapışmıştı. biz de kapımıza yapışan kağıdı onların kapıya yapıştırdık. muhtemelen attılar.

  bir gün eşimle yürürken, kalabalıkta komşumuzun kızı, eşime çelme takıp düşürdü. peşinden koştum ama yakalayamadım. ardından olay adliyeye taşındı.

  davaya geldiklerinde kız siciline işlenecek diye korkmuş ağlıyordu. vazgeçirmek için dil döktüler. biz de vazgeçtik. sonra da taşındılar.

  şu an en üst katta oturuyoruz. çocuğumu gürültü yapmaması için sürekli uyarıyorum ama bazen yinede engel olamıyorum. henüz bir şikayet gelmedi ama gelirse özür dileyip, daha dikkatli olmayı düşünüyorum.

  komşuluk ilişkisi zor ve sabır gerektiren bir durumdur. empati yapmak, fikir ayrılığında ortayı bulmak çok önemli. ama ne yazık ki karşınızdaki insan, cahil ve bencilse ne yaparsanız yapın, mücadele girdabından kurtulamazsınız.