• battlefield 2042

  bugün ilk fragmanı yayımlanan, battlefield'ın birçok oyuncusu tarafından çok beklenen oyunu. 13 haziran'da da oynanış videosunu yayımlayacaklar. türkiye'deki ön sipariş fiyatları 420(standart*)-600(gold*)-800(ultimate*) olarak açıklanmıştır.-pc fiyatlarıdır. paketler arasında oyunu etkileyecek herhangi bir fark yok, sadece kostüm, oyun bileti(pass) vb. şeyler var.

  henüz sistem gereksinimleri açıklanmadı. oyunun çıkış tarihiyse 23 ekim olarak belirlenmiş.
  belirli modlarda 128 kişi aynı anda oynayabilecek, zaten önceden bu konuda çok söylenti vardı. oyun adından anlaşılacağı üzere 2042'de geçiyor ve kıtlık, doğa olayları sonucu çıkan bir savaşı konu alıyor. oyunda yer alacak 7 harita açıklandı. robot köpekler olacak, yani oyun robotları ihtiva edecek. fragmanda da görebileceğiniz gibi özel bir kostümle-wing suit-havada süzülebileceğiz. ayrıca oyunun open beta sürecinde muhtemelen herkes girip oynayabilecektir ancak ön siparişle alanlar daha önceden beta sürecine sahip olacaklar.

  fragmanıburadan izleyebilirsiniz. gayet güzeldi fragman, beni heyecanlandırdı. battlefield 5 rezilliğinden sonra galiba güzel bir battlefield serisi daha geliyor.

 • battlefield serisini bilmeyenler için kısaca sevdiğim oyunlarla özetleyeyim.
  seride battlefield 4 gibi çıktığı dönemin çok ötesinde, battlefield 1 gibi atmosferi kusursuz yansıtan, battlefield 5 gibi grafiksel anlamda çok hoş olan oyunlar var, çok keyifli oyunlar ve çoğunluğun online oynamak için aldığı oyunlar.
  oynanış bakımından sıradan bir fps oyunu olacağını düşünüyorum, doğal olarak.
  grafiksel anlamda muazzam bir oyun olacağı kesin. battlefield'a bu yakışır zaten.
  ben bir xbox kullanıcısı olarak oyunun gamepass hizmetine eklenme ihtimali dolayısıyla çok heyecanlıyım. oyuncuların, oyun için beklentisi oldukça yüksek.
  benim ise pek bir beklentim yok, xbox kullanmaya 3 ay önce başladım, aktif olarak oyun oynadığım arkadaşlarım pc platformunda oyun oynamaya devam ediyorlar, bazı crossplay ''çapraz platform'' destekli oyunlar dışında birlikte oyun oynayamıyoruz. benim bu oyundan tek beklentim, yazılımcıların kıçını kaldırıp 3 satır kod yazarak crossplay desteği getirmesi ve bu dandik özelliğin ayarlardan açılık kapatılabilmesi, onun dışındaki kısımlarda zaten battlefield oyunu olacağı için yeterince güveniyorum.
  aslında oyundan küçük bir beklentim daha var, silah geliştirmelerinin uğraştırıcı olmaması ve silaha eklenen dürbünlerin yeterli olması. battlefield 1 ve 5'de bunun eksikliğini inanılmaz hissetmiştim, artık tarih gibi bir takıntımız olmadığına göre arkadaşlar çıldırmıştır ve harika seçenekler eklemiştir diye tahmin ediyorum, tahmin etmek istiyorum.
  umarım oyuncuları memnun eden bir iş ortaya çıkar. genelin dışında kalan benim gibi azınlıklar için de 2 dakika uğraşıp gelecekte çıkacak olan oyunlarda crossplay akımı oluşmasına sebep olurlarsa harika olur.