• bakan soylu 4 lgbt sapkını gözaltına alındı

  istanbul cumhuriyet başsavcılığı, ''boğaziçi üniversitesi önünde kâbe fotoğrafının yere serilmesi olayı ile ilgili olarak 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır'' açıklaması yaptı. diyanet işleri başkanı ali erbaş ''konunun takipçisi olacağız'' derken bakan soylu, ''4 lgbt sapkını gözaltına alındı'' ifadelerini kullandı. kaynak

  ----
  ya ben anlayamıyorum nedense sürekli bağırıyorlar ''yok şöyle haksızlığa uğruyoruz, yok transız ayrım yapıyorlar, yok gayiz dışlıyorlar'' şimdi sen kendini bu tür milletin inançlarına terbiyesizlik yaparsan bu adamlar sana nasıl saygı duysun. anca birbirlerine taş atıyorlar fakat hiçbir taş da birbirlerine ulaşmıyorlar. umarım herkes hakkını nasıl savunacağını iyi öğrenir.

 • çok garip. boğaziçi üniversitesi'nde toplanan öğrencilerin amaçları okullarına atanan kayyum rektörü ve bu kayyum sistemini protesto etmek.
  peki kabe resmi ne alaka? neden bu olaylar protesto edilirken lgbt bayrakları sallanıyor? ne alaka yani? neden burada toplanılma amacı dışındaki diğer faaliyetlere izin veriliyor ki?
  gerçekten haklıyken haksız duruma düşmek nedir bunu canlı canlı izliyoruz. bir kalabalık hakkını savunurken aralarındaki birkaç kişi de "araya şunu da sıkıştıralım" diye diye gösterilerin amacı sapıyor. zaten medya protesto edenlere "hain, din düşmanı" gibi ifadeler kullanıyor, gözler üzerinizde. kabe resmini yere serdin de ne oldu? birkaç bozguncu yüzünden insanlar haksız gösteriliyor ben ona yanıyorum. yazık gerçekten.

 • aklı başında olan protestocular bunu yapmaz. birileri içerde ma..

 • böyle salakça şeyler görünce deliriyorum arkadaş! umarım o saygısızlık yapanlar en ağır cezayı alır ve onlar hakkında tek bir gündem bile olmaz! hak aramanın önünde duran kimseye acımıyorum.
  üzüldüğüm kısım haklı protestonun değersizleşmesi...

 • dini inançlara saygılı olmadıkça kimse sizi haklı görmez.

 • protestoyu ve protestocuları halka karşı kötülemek için yapılmış provokatif bir eylem olduğunu düşünüyorum.

 • bu provokasyonu yapmalari icin birileri iyi para vermis olmali.

 • gözaltına alınmaları kesinlikle doğrudur fakat bir bakanın toplumun bir kesimini hedef göstererek sapkın ifadesini kullanması yanlış ötesi yanlıştır.

 • yapılan alçaklıktır. dini değerlere hakaret etmek nedir arkadaş? basbaya provokasyondur ama kimin tarafından yaptırıldığı da belli değildir. boğaziçi öğrencileri bu adamları arasına neden alıyor?

 • #lgbtihaklarıinsanhaklarıdır al işte şimdi de twiter'da böyle başlık açılmış. bunların olacağı belli zaten. biz yağ 80 tl diyoruz adamlar ne diyor.

 • bu konuda bana bir şey söylemek düşmez zaten boğaziçi'nde okumuyorum. ama bildiğim tek şey türklerin protesto becerisi sıfır kere sıfır. protesto ettiğin tarafa koz vermek nedir allah aşkına? zaten sana bir kulp bulup halk tarafından gelecek olası bir desteği kesme peşindeler. rektörü protesto ederken konuyu lgbtye islamiyete bağlamak sadece kendi ayağına sıkmaktır. halk da bunları görüp "neye hizmet ettikleri belli" diyerek sizi haksız buluyor. talebinizi düzgünce, provokasyona yer vermeden belirtseniz belki halkın büyük çoğunluğu "bi dakika ya, doğru diyorlar" diyecek. gezide de konu ağaç iken, bir anda terör ve pkk propagandasına, ortalığı yakıp yıkmaya, esnafın dükkanlarına taş atmaya dönmüştü.

  özet: protesto etmeyi bil mi yor su nuz.

 • boğaziçi üniversitesi protestocuları, rektörü protesto ettikleri kadar bu 4 kendini bilmezi protesto etseler ya.

  bu arada lgbt sapkınlık değildir. sayın bakanın "sapkın" derken, bir insanların inancına hakaret edilmesini, kastetmiş olmasını umuyorum.

 • son yıllarda ne hikmetse hep boğaziçinden çıkıyor. bu sene sınava girecekse boğaziçi yazabilir. şahsen çıkma ihtimali yüksek.

 • vallahi bilemiyorum ki be.hiçbir şeye güvenim kalmadı malum olay gibi olmasın bu da önden tutuklanıp arkadan salmasınlar.umarım boğaziçi öğrencileri yapmıştır .kesinlikle kınıyorum ama yapanların öğrenci olduğundan şüpheliyim şahsi fikrimdir.

 • abi işte bu büyük sorun, bu eylemler neden başlangıç hedefleriyle ilerlemiyor? neden içlerine başka görüşleri yansıtmayı çalışan insanlara izin veriyorlar bunu anlamıyorum. bu arada boğaziçinde öğrencilerin ve öğretmenlerin homofobiye karşı çok hassas olduklarını biliyorum ama bu ayrı bir olay. bunu savunmak için ayrıca eylem yapmak istiyorsan çık yap, hakkındır. ama burada okulun özgürlüğü savunulurken böyle toplumu kışkırtabilecek bir konuyu dini değerlere saldırarak ortaya çıkarırsan olmaz ki kardeşim.

 • türkiye'de aşağı yukarı 5 milyon eşcinsel var diyelim, hepsi mükemmel kişiler olamaz, dini değerlere saygısızlık yapanlar heteroseksüel olsa o zaman ''4 heteroseksüel sapkını'' mı denecekti? eşcinseller azınlık bir grup değil benim gözümde, vatandaş, hepimiz gibi. doğru ifade ''4 sapkın vatandaş.'' olmalı çünkü ''4 lgbt sapkını'' ifadesi zaten eşcinsellere karşı inanılmaz bir nefret ve önyargının olduğu bir milleti daha çok kin ve nefrete sürükler ve belirli bir kesimi hedef göstermekten ayrımcılığa yol açar diye düşünüyorum. boğaziçi protestosunda yapılan bu harekette acınası ve protesto konusunun aşırı dışında, saygısızca ama şaşırmadım çünkü halkın protesto yapma gibi bir hakkı olmadığı için içinde çok nefret biriktiriyor ve en ufak bir şeyde bu nefreti kat ve kat fazla şekilde kusuyor, uygun dille protestolar serbest olsa türk insanı bu kadar öfkeli de olmazdı, öfkesi ile de tanınmazdı bence. umarım içimizdeki insani sorunları çözebiliriz, 2021'de olmadı, belki 2022'de. :)

 • nefret söyleminden ne farkı var ki?

 • süleyman soylu insan etiketlemek için elinden geleni yapıyor. eşcinsellik bir hastalık değil. sapkınlıkta değil ama lgbt markalar tarafından çok sömürülüyor. youtube'de bile videoda eşcinsellere laf söylerseniz önermiyor. dogma mı bu istediğimi söylerim aslında.

 • halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama diye bir madde var da işte ülkede hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku olduğu için bir cacık olmaz

 • tecavüzcüler, katiller, soyguncular ve hortumcular belirtilirken cinsel yönelimleri belirtilmiyor. heteroseksüel katil demiyoruz mesela. ama söz konusu böyle bir şey olunca hemen suçu cinsel yönelimle bağdaştırıp zaten kabullenilmekte zorlanılan bu kesimi daha da dışlıyoruz. bunu da bir bakan yapıyor..

 • bir yanlışı, bir yanlış ile kapatmak ne derece doğru. insanlar bulundukları konumu güzelleştirmeli. bir bakana bu dil yakışmıyor "sapkını". bunu diyerek aslında hedef gösteriyor.