• atatürk tarafından dedesi x yapılanlar

    kahvehanelerde ve dandik facebook gruplarında siyah font üzerine beyaz yazılarda bu mavalları görürsünüz. oruç tuttu diye asılan dedem, şapka takmadı diye asılan alım hepsi maval. arkadaşlar atatürk anayasadan dini kaldırmak için bile bekledi çünkü halk hazır değil niye alimleri assın? zaten adamlar ingilizlerin oyunu. benim dedemde namaz kıldı diye atatürk tarafından honda drift xlx yapıldı. ayrıca diyaneti atatürk kurdu.

  • 2 hafta önce atatürk köye gelmiş, sırf dedem oruç tutuyor diye camileri yıkmış, ne top sesi duyulmuş ne de ezan. dedem dün 20:23'de açlık, susuzluk sebebi ile komaya girdi, tam besin takviyesi olarak serum takılacaktı ki uyanıp hemşirenin elini tuttu. ''ezan sesini duymadan, top patlamadan orucumu açmam!'' dedi ve gökyüzüne yükseldi.

  • atatürk yıllar önce bizim köyü ziyaret etmiş. köy halkı da atatürk'ü karşılamak için sokaklara dökülmüş haliyle. atatürk, onlarca kişi arasından dedemin sakalının uzun olduğunu düşünüp dedemi yanına çağırmış. dedeme, bir şişe rakı içmesini gerektiğini, eğer içmezse camiye traktörle gireceğini söylemiş. dedem hakiki bir müslüman olduğu için sırf camiye traktör girmesin diye rakı içmeyi kabul etmiş. dedem bir şişeyi içince atatürk dedeme dönüp ''bu ülke böyle laik olacak'' demiş. dedem o günden beri rakı içmeden uyuyamıyor, ayyaş oldu. artık nasıl korkuttularsa hala camiye traktörle girecekler sanıyor.(!)