• alt insan

  güzel bir tartışma konusu. alt insan vardır mesela kredi çekip tatile gidenler, evlerinin güzel gözüktüğünü zannedip basık akp'li mobilyalariyla döşeyenler; sigara içenler... sizce var mıdır varsa nedir?

 • tacizciler ve tecavüzcüler alt insandır, hatta alt insan bile değildir. tuvalette yaptığınız idrarla eş değer yaratıklardır.

 • alt insan yoktur. alt davranış vardır. her insan üstün meziyetlere sahip, yüksek potansiyellerle dünyaya gelir. sonra yaptıklarıyla aşağının da aşağısına düşebilir.

  üstünlük, ırkta, renkte, cinsiyette veya doğuştan gelen bir özellikte değildir. üstünlük, davranıştadır. üstünlük, kötü davranışlardan kaçınma haline göre ortaya çıkar.

 • alt insan ban göre inatçı cahillerdir . öretmeye çalışsanız bile inat eder cahil kalmaya çalışır . üstüne üslük size engellemeye çalışır geri çekmeye ve ya sizi taşlarlar budur alt insan .

 • alt insanların seviyeleri olmalı bence.
  kredi çekip tatile giden ile tecavüzcü aynı seviyede olunca biraz adaletsizlik oluyor.
  bana göre kredi ile tatile gidenler, sigara içmeyi marifet sananlar, cahiller, muhafazakarlar, siyasi parti tutanlar, futbol fanatikleri, sırf logo var diye çakma giyinenler, belli bir marka (hangi ürün sınıfında olursa olsun.) dışına çıkmayan fanboylar, ırkçılar, ahlak bekçileri, zulme uğrayanların dinine bakarak tepki verenler, çözümsüzlük oluşturanlar, ettiği kavgalarla övünenler, sapıklar alt insandır. şuan aklıma gelmeyen yüzlercesi daha vardır.

 • alt insan; zulme itaat edendir, sesini çıkarmayan kendine yedek ilahlar edinendir, reaya olmaktan hiç gocunmayandır, okumayandır, cahil özgüvenine sahip olandır, din maskesi altında hurafelere inanandır, insanlıktan nasibini almayandır, kendini üç kuruşa maskara edendir, para için kişiliğini satandır, doğaya zarar verendir

 • zulme itaat bunlar köylü gaza getirmek için ortaçağ kanaat önderi lafları. ben 20gram çikolataya 2tl veriyorsam, meyvelerin en güzelleri yurtdışına diğerleri otel ve restoranlara en dandikleri halka satılıyorsa filistin'de kudüs'e füze atsınlar ummmmrumda olmaz. önce kendi karnımızı doyuralım kaldı ki filistin bize düşman.

 • (bkz: avam)
  daha çok avamlık derim ben. birkaç hareketten avam, alık veya arsız olunacağını düşünmüyorum çünkü. ancak bazı insanlar vardır ki mevcudiyetlikleriyle, bir bütün olarak kendilerine rahatlıkla avam, alık veya arsız vb. denilenilir.