• ahmet seyrek

    eğer bir kitabın yazar adı buysa o kitaptan koşarak uzaklaşınız. ben böyle bir rezillik görmedim. mavi çatı yayınlarından "medeniyete yön veren uygarlıklar 10'lu set - ahmet seyrek" adında 10'lu set kitap sipariş ettim. okuyorum kitapları ama nereme okuyorum belli değil.
    - kaynakçasına bir bakayım dedim. kaynakçada "clive ponting- dünya tarihi" kitabı var. kaynak olarak kullanılan bu kitap zaten tüm dünya tarihini kapsayan dolayısıyla oldukça yüzeysel bir kitap.
    - biraz ilerledim, bir yerde ilgimi çeken bir konu vardı. bir araştırayım dedim ilgimi çekti sonuçta. internette bir yazı buldum okumaya başladım. allah allah bu yazı bir yerden tanıdık geliyor ama nereden. sonra bir baktım kitaptaki yazı ile internetteki yazı aynı!
    - sonra bir bakayım bu adama ne iş dedim. yüksek ihtimal öyle birisi yok. sonra kitap satış sitelerinde baktım bir de. her konu hakkında 50 kitap çıkarmış(veya çıkarmışlar). eşşeklik bende tabii. normalde kitapları araştırarak alırım ama bunun üzerine düşmemiştim. kitapları da hiç okuyasım gelmiyor. adamın kaynakça olarak kullandığı kitaplar zaten bende var :) böyle bir tezat içerisine düştüm.