• adguard

    başarılı bir reklam engelleme uygulaması.

  • mobil ve pc platformu üzerinden çalışarak localde vpn oluşturup gelen bağlantıyı süzerek önceden oluşturulmuş reklam içerebilecek linkler karalistesine göre bu linklerden gelen verileri droplayan kullanışlı bir uygulamadır kendisi. blokada isminde bir de alternatifi var, mobil platformda çok daha iyi iş yaptığını düşünüyorum, bi kontrol etmekte fayda vardır muhakkak.

  • herhangi bir eklenti kullanmadan, uygulama kurmadan reklam engelleme imkanı veren + tr üzerinde engelli sitelere vpn ve proxy olmadan girmenizi sağlayan 'dns' ayarından bahsetmek istiyorum. iki farklı olay var sırayla anlatacağım.

    1. 'cihaz üzerinden dns: bunun için öncelikle bilgisayarımızın denetim masası ögesine geliyoruz. sırayla ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağlı olduğunuz ağın adı > özellikler > internet protokolü sürüm 4> buradaki dns adresini yazıyorsunuz. tamam dedikten sonra birkaç dakikalığına bağlantınız gidebilir. bağlantınız geldiği zaman reklamlardan kurtulmuş, ve engelli sitelere erişim sağlayabiliyorsunuz. aynısını mobil üzerinden de yapılabiliyor. (ios-android).

    2- modem üzerinden dns atarsanız o ağa bağlı tüm cihazlarda reklamları engelliyor. akıllı televizyonun youtube uygulamasındaki reklamlardan bu şekilde kurtulmuştum. bunu da detaylı anlatmak isterim lakin hepimizin mdemi farklı olduğu için tek bir anlatım söz konusu olmayacaktır. yapamayanlar için teamviewer üzerinden yardımcı olurum.