• a milli takımının euro 2020'den elenmesi

    ben ne yalan söyleyeyim bu turnuvada fark yaratacağımıza inanmıştım. en azından yarı final görür bu takım dedim içimden. turnuva günü yaklaştıkça da baya heyecanlanmıştım. ama hiç böyle hayal etmedim. 3 maç, 0 puan, atılan 1 gol, yenilen 8 gol. açık ara euro 2020'nin en kötü takımıyız. oyuncularımız kötü değil, takımı yönetenler kötü. ezberlenmiş taktiklerle oynadık. anlaşılan şenol güneş oyuncularına, bizim inandığımız kadar inanmamış. oyunculara ''deneyimsiz'' dedi :) ulan biri juventus'ta, biri leicester'da, biri milan'da, biri liverpool'da, say say bitmez. neyin deneyimsizi? fransa'yı 2-0 yenerken, hollanda'yı 4-2 mağlup ederken de deneyimsiz miydik? jürgen klopp ile çalışan ozan kabak mı deneyimsiz? yoksa ronaldo ile antrenmanlara çıkan merih demiral mi? kim ne derse desin oyuncularını tanımayan bir hoca vardı. turnuvanın e genç takımıyız(25) ama takımın başında turnuvanın en yaşlı hocası var(69). arada iletişimsizliğin olacağı çok bariz. deneyimsiz diye; abdülkadir'i, rıdvan'ı, kerem'i oynatmadı. madem oynatmayacaksın neden takıma çağırdın ki bu çocukları? neden onlara umut verdin ki? söylenecek, satırlarca yazılacak laflar var da neyse.
    tabi bizim taraftarları da ayrı eleştirmek istiyorum. o kadar aptal insan var ki ülkede, adam hala yabancı futbol sayfalarının altına türk bayrağı paylaşıyor, ''turkey is overrated team'' diyenlere sövüyor. ulan neyin inadı bu? adamlar 3 maçta da içimizden geçti. hala olaylara ''vatan, millet, sakarya'' edebiyatıyla bakıyoruz. adamların bir sistemi, taktiği, planı var. biz harbe gider gibi destekliyoruz oyuncuları. ''mehmetçik'' falan diyorlar:) futbolda adam akıllı oyuncu yetiştirebilecek bir sistemimiz olmadıkça bizim futbolumuzdan hiçbir şey olmaz.

  • gayet olası bir durumdu ve oldu. final konuştuğumuz günler eskide kaldı. takım olmak için önce birlik olmak lazım. ülkenin neresinde birlik kaldı ki futbolda da olsun. millilik konusuna hiç girmiyorum bile