• 7 nisan 2021 arabanın kırmızıda geçmesi

  evimizin önündeki kavşakta gerçekleşmiştir.
  tramvaydan çıkanlardan biri olan ben lambanın altındaki kırmızı ( yayalara yeşil ışık yaktıran) düğmeye basmamla beraber yayalara yeşil arabalara kırmızı yandı. ( her gün böyle oluyor ondan sonra karşıya geçiyorum) ilk şeritteki arabalar durdu sonra ikinci şerittekiler; önümde 2 kişi yürüyerek gidiyorlardı birden üçüncü şeritin oradan yüksek sesli bir fren bağırması geldi ve bisikletliye çarptı ( bisikletlinin bisikleti biraz ileri gitti ciddi bir şey yoktur inşallah) .

  şimdi böyle bir ülkede ben nasıl yaşamak isteyeyim? daha 16 yaşındayım o kavşakta bana da araba çarptı 7 sene önce bıktım artık. ilk iki şeritte sorunsuz geçtik üçüncü şeritteki trafik magandası 90la geliyormuş kırmızı yandığını görmemiş az daha 2 kişi ezilecekti. cidden şansa yaşıyoruz ülkede.
  bugün varız yarın yokuz.
  ya caddede yürürken saksı düşer yukardan ya tırın freni tutmaz...

 • araçlara kırmızı, yayalara yeşil yandığında, bir kaç saniye bekleyip, sağa sola bakmakfa fayda var. kırmızı yeni yandığında yeşile yetişmek için gaza basanlar var.

  bu ülkede şans eseri hayatta olduğumuzu ispatlayan o kadar çok şey var ki hazırlıklı olmamız gerekiyor. moralimizi bozmamalıyız.