• 20 mayıs 2021 meral akşener'in ikizdere ziyareti

  iyi parti lideri akşener, rize'nin ikizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir grubun tepkisi ile karşılaştı. akşener'in yanına yaklaşan bir kişi, "pkk ile işbirliği yapan chp ile neden birliktesiniz? açıklama yapar mısınız?" dedi. akşener ise, "yapmıyoruz kardeşim. ezan saati iftira ediyorsunuz. ayıp be ayıp! sizi allah'a havale ediyorum" diyerek sert tepki gösterdi.
  kaynak
  ikizdere'ye taş ocağı yapanlardan şikayet ediyorsunuz ama size desteğe gelen bir siyasi partiye de ''sen pkk'yla iş birliği mi yapıyorsun?'', ''şu musun bu musun?'' diye sorular soruyorsunuz. aynı soruyu akp'li birine sor(a)mazsınız ve hatta coşkuyla karşılarsınız. size zarar verenleri el üstünde tutup size desteğe gelenlere böyle davranmak hoş değil.

 • 20 mayıs 2021 tarihli nevşin mengünün canlı yayınını izler misiniz canlı yayında söylediği şey doğruysa iyi partiye mensup olan kişiler bu olayın olacağını biliyormuş

 • üst edit: şimdi izledim. iki olasılık var ya bunlar sabah akşam a haber izleyip gerçeklerle alakasını kesmiş ya da provokatörler. hâlâ coğrafyanın kader olmadığına ikna etmeye çalışanlar aptallar var.

  efe aydal'ın bu terörist tanımı hakkında bir mp'si vardı. öyle herkese terörist diyecek olursak "ayy bunlar haksızlığa uğruyormuş" deyip paylaşım yapan liseli ergenlere kadar gider bu iş demişti. çok doğru söylüyor. adamların beynine nasıl işlemişlerse pkk'nın siyasetti kolu hdp'e sadece tepki göstermeyen chp'nin ittifak üyesini terörist yapmış. abi bu arkadaşlar neden balık hafızalı? ulan ben miydim barış süreci yapan, askeri yuhlarlarken ses çıkartmayan, apo'nun kardeşimdir dediği barzani ile miting yapan?

  ha benim bu terörist görüşüm (linç geleceğini biliyorum ama artık çok da umurumda değil) silahlı bir örgüte maddi destek ya da milleti teşvik etmek, aracı olmak gibi şeyler dışında kimseye denilmemesi gerekiyor. adamın bir düşüncesi vardır (bu bağımsızlık bile olabilir) bunu silahlı çatışma dışında isteyebilir. sonuçta nasıl ki ermenistan, yunanistan, bulgaristan, sırbistan.... bağımsızlık tanındıysa kürtler de, lazlar da, çerkezler de, aleviler de isteyebilir. asıl sorun bu adamlar neden bağımsızlık istiyor? güneydoğulu bir t.c. vatandaşı biri olarak ben istemiyorum. atatürk ve inkılaplarına sonuna kadar bağlıyım ama adamın böyle bir talebi olursa bir şey de diyemem. kendisi bizzat katılmadıkça, maddi destek vermedikçe, açık çağrı yapmadıkça da terörist demem

 • a haber'in başarısıdır bu.