• 17 mayıs 2021 tüik'in istatistiklerle gençlik raporu

    gençlerin sadece yüzde 47,2'si mutlu olduğunu belirtti. bu oran 2019'da yüzde 56,7'ydi. yaşam memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre mutluluk oranı, 2020 yılında genç erkeklerde yüzde 41,4, genç kadınlarda ise yüzde 53,2 olarak gerçekleşti. gençlerin mutluluk kaynağı olan değerler arasında yüzde 48,0 ile sağlık, ilk sırada yer aldı. bunu, yüzde 24,6 ile başarı, yüzde 15,6 ile sevgi izledi.
    kaynak

  • mutlu oranı 2019 için tahminlerimin çok çok üstünde aynı şekilde.2020 için de mutlu oranını çok daha düşük bekliyordum

  • yalan söylediğine emin olduğum kurumun yalandan bir raporu çıkmış. çok da önemsenecek bir şey değil

  • asla itibar etmeyeceğim çalışmalardan biri. sebebi kurumun güvensizliği değil, çalışmanın tüm gençlere yapılmamış olması. şöyle anlatayım: eğer araştırma örneklemi milletvekili çocukları olursa 'gençlerin mutluluk oranı yüzde 100" sonucuna ulaşılır. eğer araştırma örneklemi düşük gelirli ailelerin çocuklarından oluşursa mutlu olan gençlerin oranı çok düşük çıkar. her iki sonuç da gerçeği yansıtmaz.

    boşverin anketleri raporları falan. çevrenize bakın. gençlerle konuşun. bol bol okuyun, yorumlayın, başkalarıyla paylaşın, onların görüşlerini dinleyin gerçekleri anca öyle anlarsınız.