• 128 milyar dolar nerede

  28 milyar doları ne yaptın, kime verdin?" sorusuna yanıt verdi: salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. kılıçdaroğlu'nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır.haha

  parayı bizim için harcamışlar(yerseniz)
  at yalanı öpeyim inananı durumu var!!

 • belki bu iki video ve haber, bu soruya bir nebze cevap veriyordur:
  katar ve akp - cem uzan
  berat albayrak-katar
  katar'da bulunan para

 • nerede sorusu anlamsız. borsada dolar satıp tl satın alarak tl arzını azalttılar. bu şekilde müdahaleler, kur istikrarı için kullanılabilir. mesele mantıksız olması.

  "faiz sebep, enflasyon ve kur artışı sonuçtur" hipotezi test edildi ve sonuç ortada. merkez bankası, kısa vadede kur istikrarı için 2 silahından birini cephanesi eksiye düşene kadar harcadı. diğerini ise şu an harcamak zorunda kaldı. peki ya gelecek?

  edit: yazım hatası

 • değerli dostlar merhabalar;

  128 milyar dolar, berat albayrak'ın bir ara dolar 10 lira olacakta,15 lira olacakta çok beklersiniz dediği zamanlarda kademe kademe londra ile ilişkisi olan küresel bankalar ile yaptığı swapların miktarıdır. bu para ile dolar o süreçte ciddi bir şekilde baskılanmış türkiye'nin venezuela gibi olmaması için yapılmıştır. geçici etkisi olan bu hamlenin uzun vade'de etkisi türkiye'ye daha borçlanmak olarak geri dönmüştür.
  yani, ön çapraz bağı kopmuş adama ameliyat yapılmamış fizik tedavi yapılmamış.buz koy geçer denilmiştir. buzu koyan adam ağrılarının geçici olarak geçtiğini görmüş moda girmiş ve yürümeye çalışmış. ancak günler geçtikten sonra ameliyat ve fizik tedavininin şart olduğu bu işin uzun vadeli olacağı anlaşılmıştır.

 • son iki yıldaki her merkez bankası başkanı
  'na bölüstürürsek 32 milyar dolar eder.

 • türkiye zaman zaman böyle skandallardan geçiyor. ne yazık ki 128 milyar dolar nereye gitti hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. en azından halk olarak bu skandalları hatırlamak, hükümet adına hüküm verirken bunları hep hesaba katmak gerekir.

 • asıl kaybolan para, 128 milyar doları sattıkları ortalama kur ile şu anki kur arasındaki farkın, bu tutarla çarpımı kadar. bu, bir inat uğruna, basiretsizce yapılan, al-sat zararıdır.