• 12 rules for life

    (bkz: jordan peterson) tarafından yazılan ve kendisi tarafından da bolca anlatılan "kaos" kavramı için panzehir niteliği taşıması için yazmış olduğu kitabıdır. kitabın tam adı da 12 rules for life: an antidote for chaos (hayat için 12 kural: kaos için bir panzehir) olarak geçmektedir.
    kendisi beni de davranış psikolojisiyle ilgilenen biri yapmıştır ve hayatımızdaki kaosun nasıl ele alınabileceği üzerine youtube üzerinde de dersleri mevcuttur.
    kitabın türkçe baskısı bulunmuyor. henüz ingilizce öğrenmemiş ya da ingilizcesini çok geliştirmemişler için önden uyarımı yapmış olayım.
    kitap içeriğinde her yaşlanan insan gibi. çenesi açılan bir ihtiyarın dinlenilesi bir anlatımı sizi karşılar. çeşitli anı, mit ve popüler kültür öğeleriyle hayatımızda. uygulamamız gereken bazı kurallarından bahseder. okudukça beğendiği ve alıntı yapmak için üstünü çizen biriyim ve şuan okuduğum yerlerde sayfada bir gibi bir sıklıkla çizilmiş ve notlar alınmış durumda kitabım. pdf mevcuttur internette. d&r da baskısı da var. ben pdf ile okuyorum.