• 103 emekli amiralin bildirisine soruşturma

  ankara cumhuriyet başsavcılığı, 103 amiralden montrö bildirisi başlığı altında yayınlanan bildiriyle ilgili resen soruşturma başlattı.
  ankara cumhuriyet başsavcılığı'ndan, 04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve 103 amiralden montrö bildirisi başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla resen soruşturma başlatılmıştır. açıklaması yapıldı. (iha)
  kaynak
  (bkz: 4 nisan 2021 emekli amirallerden montrö ve sarıklı amiral bildirisi)

 • korku. emekli generallerin bile darbe yapacağından korkuyorlar. sandığa kadar iktidardan düşme korkusu katlanarak artacak gibi görünüyor.

  bu arada darbeler bu ülkenin başına gelen en kötü durumlardı. allah bir daha göstermesin.

 • ne demiş filozof:
  gerçekler acıdır; biber de acıdır, o halde biber gerçektir

 • korku çoğu yönetimin kaynağıdır.
  john adams
  sizden farklı görüş belirten herkes vatan haini değildir. herkes aynı görüşü paylaşmak zorunda da değildir. neden ortak payda ülke olamıyor? denilebilr ki bildiri yayınlayanlar zaten ülke için yaptılar. yanlış... iktidarı beğenmeyip eleştirirken dışarıya karşı ülkeyi ne durumda bırakıyoruz düşünmek gerekir. uyarmanın (parmak sallamaktan)çok daha güzel yöntemleri var. en azından bu şekilde algılanmayacak yöntemleri. bir de karşı tutum var ki akla ziyan. fikrini beğenmediklerimize hakaret edemeyiz,tehdit edemeyiz. herşeyi kendi varoluşuna tehdit olarak görmek kör bir korkudur. "benim babam senin babanı döver" çocukluğundan bi çıkın artık.

 • sürekli şeriat çağrısı yapan yobazlara soruşturma açamayan yargımızın konu atatürkçü "emekli" amiraller olunca tıkır tıkır nasıl çalıştığını göstermiştir.

 • üzgünüm ama ben emekli amirallerin iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. evet montrö'nün tartışmaya açılması çok saçma ve yanlış ve amirallerin fikir belirtmesi normal ancak eğer iyi niyetli olsalardı giderlerdi tsk'ya, cumhurbaşkanlığına ve devlet görevlilerine fikirlerini anlatırlardı. ama öyle yapmadılar ve kamuoyuna yayınladılar. onlar bu bildirinin bu kadar tartışılacağını, gündemi karıştıracağını ve yapay gündem yapılacağını bilmiyorlar mıydı? ayrıca neden çok daha önemli olaylarda örneğin terör vs. bildiri yayınlanmadı? üzgünüm ama ben bu bildiride iyi niyet görmüyorum. ayrıca ben basının montrö konusunu abarttığını düşünüyorum. antlaşmanın feshediliği falan yok.

  istediğiniz kadar dislike atabilirsiniz şimdi.

 • metini aşağıda alıntıladım. profesyonelce kurgulanmış. montrö,mavi vatan deniz denilerek. anayasa'nın ilk 3 maddesinin değiştirilmesine karşı türk silahlı kuvvetlerinin bir duruş sergilemesi gerekliliğinden bahsedilmiş. ortak düşman fetö gösterilmiş. aba altında sopa göstermişler. eğer bir sorun olduğu takdirde de biz denizciyiz karada darbe yapacak halimiz yok demelerini bekliyorum. tsk içerisinde yapılanmaları olan birileri erdoğan'a aba altından sopa gösteriyor. yarın ki ak partinin myk toplantısında çok sert bir açıklama bekliyorum.

  ''diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur. tsk ve özellikle deniz kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir fetö saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; tsknin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir.

  bu gerekçelerle, tsk ve deniz kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, atatürk'ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. aksi halde, türkiye cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.

  türk milletinin bağrından çıkan şanlı bir geçmişe sahip, ana ve mavi vatanın koruyucusu deniz kuvvetleri komutanlığı personelinin atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirilmesi elzemdir. ülkemizin her köşesinde denizde, karada, havada, iç güvenlik bölgesinde ve sınır ötesinde fedakârca görev yapan, mavi vatandaki hak ve menfaatlerimizin korunması için atatürkün gösterdiği yolda canla başla çalışan cefakâr türk denizcilerimizin yanındayız.''

 • kamuyu aydınlatma , çekinceleri paylaşma, montrö konusunda fikir belirtme hakkına en çok sahip olanlara ait o imzalar diye düşünüyorum . devletin bu insanları dinlemeyeceği ortada . ergenekon da balyoz da sebepsizce yatanlar yine onlardı.
  *darbe kabul edilemez. darbe sadece yanlış fikirlerin büyümesini holigan üretmesini sağlar. herkesin fikirlerini savunduğu olgun bir şekilde tartışıldığı bir ortam istiyoruz.